Zuchy

Dnia 17 grudnia do Słubic przybyło Betlejemskie Światło Pokoju odebrane w Zielonej Górze przez słubickich harcerzy. Następnego dnia Światło zostało oficjalnie przyniesione na msze do naszych kościołów. W kościele NMP przekazała je 50 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Granica”, natomiast w kościele Św.Ducha 5 Drużyna Harcerska „Krąg” i 5 Gromada Zuchowa „Dzielne Orły”. Po skończonych mszach zarówno harcerze jak i władze Słubic udali się na most graniczny, aby tam spotkać się z reprezentacją władz Frankfurtu. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Co roku spotykamy się właśnie na moście, który na tą daną chwilę przestaje być mostem granicznym, a staje się mostem łączącym dwa sąsiadujące miasta. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnią służbę, ulepszają świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa. Kontynuując służbę przedświąteczną dnia 19 grudnia w Gimnazjum nr 1, 5 GZ „Dzielne Orły” wystawiła jasełka pt. „W Dzień Bożego Narodzenia” . Wzięły w nich udział rodziny zuchów, zaproszeni goście jak i chętni przybyli. Po jasełkach nastąpiło wspólne kolędowanie i mały poczęstunek. Wspólne spotkanie było okazją także do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnego dnia rano delegacja zuchów kontynuowała rozprowadzanie Światła ,odwiedzając słubickie przedszkola. Kolejno odwiedzili: PS „Miś Uszatek”, PS „Pinokio” oraz PS „Jarzębinka”. Przekazane Światło połączyło zuchy i przedszkolaki. Korzystając z tej okazji wszystkie dzieci mogły razem uczyć się pląsów zuchowych. Była to pierwsza taka służba zuchów dla innych. 5 GZ „Dzielne Orły” ma nadzieję na kontynuowanie tej tradycji, ponieważ zostali bardzo ciepło przyjęci w każdym miejscu. W przyszłym roku chcieliby udać się do większej ilości przedszkoli. Tego samego dnia Betlejemskiego Światło Pokoju zostało przekazane w Powiatowym Starostwie podczas trwania sesji Rady Powiatu. Razem ze Świtałem reprezentacja harcerek Hufca Słubice złożyła życzenia świąteczne.

Więcej informacji na blogu:

http://zuchy-5dh.blogspot.com/

Przedstawienie świąteczne

Montaż słowno-muzyczny

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 22.12.2011roku uczennice naszej szkoły przygotowały dla wszystkich wspólne kolędowanie w postaci montażu słowno-muzycznego, podczas którego nie tylko była okazja, by bliżej poznac historię kolędy, ale także wspólnie pośpiewać. Miły nastrój spotkania wprowadził nas w radosny czas oczekiwania na wspólne rodzinne kolędowanie.

Opiekunowie: mgr Dorota Wachowiak, mgr Monika Cieszyńska, mgr Bogdan Zduńczyk


Występ z okazji akcji "Oddaj pluszaka dla dzieciaka"

29 listopada w naszej szkole odbył się występ słubickiej grupy SieSuchA Crew. Pokaz wspierał akcję charytatywną "Oddaj pluszaka dla dzieciaka", która polegała na uzbieraniu pieniędzy i pluszaków dla dzieci z Domu Dziecka w Cybince. Członkowie grupy pokazali m.in. taniec C-Walk, rap i beatbox. Poniżej można obejrzeć skrót występu:

konkurs z polskiego

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU


16 listopada 2011 r. odbył się szkolny etap Konkursu z Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test i napisać pracę pisemną. Do etapu rejonowego dostały się 3 uczennice, które uzyskały wymagane 80 % punktów:
Natalia Maciejewska z klasy 2c, Natalia Boer z klasy 2a oraz Magdalena Ruj z klasy 3b.


Anna Tunk

targi sportu

W dniu 25.11.20111 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w pierwszych targach sportu i zdrowia FISPO 2011 we Frankfurcie nad Odrą.

Uczniowie mieli okazję profesjonalnie zbadać wzrok, pojeździć na Segwayach, oraz zobaczyć wiele interesujących rzeczy związanych ze sportem.

Koncert

"NARKOTYKOM NIE!!!"

W dniu 23.11.2011 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w koncercie grupy "OLD STARS"
pod hasłem przewodnim "Narkotykom nie".
Koncert został sfinansowany przez Urząd Miejski w Słubicach.

Noc filmowa"Noc filmowa" zaczynie się w piątek o 19:00, a skończy o 7:00 następnego dnia. Uczniowie są proszeni o przyniesienie własnych śpiworów, picia i jedzenia. O 00:00 odbędzie sie godzinna przerwa, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości. Życzymy dobrej zabawy :)

Dzień Misia :)


25 listopada uczniowie przyniosą do szkoły swoich pluszowych ulubieńców.
Z myślą o dzieciach potrzebujących wsparcia i pocieszenia Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje zbiórkę maskotek, które zostaną przekazanie dla dzieci w Słubicach.
Dzień " Pluszowego Misia" odbędzie się w piątek na długiej przerwie. Uczniowie mogą przynieść swoje pluszaki, za każdego oddanego misia jest jedna godzina niepytana w przyszłym tygodniu.Misie nie mogą być brudne, porozdierane itp. Paczki zostaną przekazane do szpitali i domów dziecka. :)

GumisiowanieDnia 30.09. br. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, czyli "Gumisiowanie". Głównym organiztorem i prowadzącym była przewodnicząca szkoły Sara Nowak wraz z Weroniką Chrostowską. Pomagali im wybrani uczniowie klas trzecich. Pierwszoklasiści brali udział w wielu zabawnych i pomysłowych konkurencjach, takich jak np. "malowanie swojego wychowawcy". Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec każdy z uczniów i wychowawców otrzymał plasterek cytryny, z którym wszyscy mieli grupowe zdjęcia. :-)

DyskotekaW dniu 27.10.2011 w naszej szkole odbyła się dyskoteka pod hasłem prowadzącym "Halloween".
O świetną muzykę zadbali Dominik Niemiec z klasy IIIc oraz Marek Niekraszewicz z klasy IId.

Głosuj na IIc


Klasa 2c Gimnazjum nr 1 wystartowała w plebiscycie Gazety Lubuskiej "Pokażcie klasę". Zobacz klasę na stronie Gazety Lubuskiej i zagłosuj: link.
Wygenerowano w sekund: 0.01
931,435 unikalne wizyty