Dzień Dziecka 2012


Dzień Europy

W dniu 09.05. klasa IIc wzięła udział w warsztatach językowych prowadzonych przez studentów Językowego Koła Lektoratu Języków Obcych Collegium Polonicum. Przedstawione zostały sytuacje codzienne, m.in. jak uzyskać informacje o drodze w języku obcym oraz prosta rozmowa u fryzjera lub w restauracji. Następnie zostało wystawione przedstawienie teatralno-kabaretowe uczniów Gimnazjum nr 2 w Słubicach.

Tego samego dnia o godzinie 9 rano kilka klas naszego gimnazjum brało udział w otwarciu Dnia Europy na moście granicznym. Wspólnie odśpiewano hymn europejski w języku polskim i niemieckim oraz można było zobaczyć krótki występ grupy tanecznej ,,Dekadance". Potem odbyła się próba pobicia rekordu Guinessa w największej gwieździe złożonej z ludzi.

"Festiwal Filmowy"

W dniu 11.05.2012r. w Gimnazjum nr 1 w Słubicach dobędzie się "Festiwal filmowy" w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" pod patronatem GKRPA przy Urzędzie Miejskim.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają Rodziców z dziećmi - festiwal będzie trwał od godz. 19.00 do rana.

Dni Otwarte szkoły

Dyrekcja i grono pedagogiczne Gimnazjum nr 1 im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach zapraszają szóstoklasistów wraz z wychowawcami na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 10 maja 2012 r. Początek Dnia Otwartego o godz. 11.00.
Goście będą mogli zapoznać się z ofertą placówki, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, zwiedzić gimnazjum a także wziąć udział w licznych konkursach i zabawach . Dla wszystkich wata cukrowa.
W tym samym dniu na godz. 16.00 zapraszamy zainteresowanych rodziców na spotkanie informacyjne.

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia


Wczoraj (11.04.2012.) obchodziliśmy w naszym Gimnazjum Światowy Dzień Zdrowia. Dzięki paniom z Sanepid-u i naszej pani pielęgniarce każdy mógł zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Panie prezentowały także metody prawidłowego badania piersi, prowadziły rozmowy na temat zdrowego odżywiania i diet, które były uzupełnieniem do wcześniejszej prelekcji przeprowadzonej przez panią dietetyk Magdalenę Cieślak. Każdy w tym dniu mógł też skosztować soku marchewkowego i schrupać marchewkę lub jabłko. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji, przygotowując plakaty i sprawdzając swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.


Klikamy z głową

KLIKAMY W SŁUBICACH I SULĘCINIE

Druga część III edycji spotkań pn. „Klikaj z głową” skierowanych do uczniów i nauczycieli gimnazjów woj. lubuskiego już niedługo w Słubicach i Sulęcinie. 19 kwietnia 2012 r. odwiedzimy Słubice,
a 20 kwietnia zawitamy do Sulęcina. Przedsięwzięcie przygotował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. wspólnie
z portalem społecznościowym Nasza Klasa.pl i Fundacją Kidprotect.pl. z Warszawy.
Celem działań pn. „Klikaj z głową” jest przekazanie uczniom oraz dorosłym wiedzy, jak mądrze
i bezpiecznie korzystać z Internetu oraz włączenie szkół w systemowe działania na rzecz
e-bezpieczeństwa. Dzisiejszy świat wymaga od wszystkich znajomości nowych technologii. Młodzi ludzie chętnie chłoną wszelkie nowinki technologiczne, jednak najważniejszym, najczęściej używanym narzędziem pozostanie Internet. Internet jest kopalnią wiedzy, miejscem rozrywki i kontaktu
z przyjaciółmi, placem zabaw. Niestety, wykorzystywany nieostrożnie może okazać się destrukcyjnym przyjacielem niosącym ze sobą niebezpieczeństwa, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
Z drugiej strony nauczyciele i rodzice często nie wiedzą, jak reagować na fakt, że ich dziecko lub wychowanek ma styczność z nieodpowiednimi treściami obecnymi w Sieci i dostępnymi dla każdego.
III edycja obejmie swoim zasięgiem ponad 800 uczniów i nauczycieli z czterech miast woj. lubuskiego – Międzyrzecza, Świebodzina, Sulęcina i Słubic. Podczas dwóch poprzednich edycji spotkań, których patronem był Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Lubuski Kurator Oświaty Roman Sondej przeszkolono około 3 000 gimnazjalistów z 9 miast Ziemi Lubuskiej.
19 kwietnia 2012 r. o godz. 08.00 eksperci z portalu Nasza Klasa.pl, Fundacji Kidprotect.pl i Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. odwiedzą gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 w Słubicach przy
ul. Wojska Polskiego 38 oraz tego samego dnia o godz. 11.00 uczniów Gimnazjum nr 1
im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach przy ul. Wojska Polskiego 1. W ten sposób przeszkolimy 179 uczniów klas drugich gimnazjów.
Natomiast 20 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 przeprowadzimy spotkanie dla uczniów i nauczycieli
z Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Park Bankowy 7 w Sulęcinie. Tutaj przeszkolimy w sumie 150 uczniów klas drugich gimnazjów.
Do Projektu zaproszono również Wydział Diagnoz, Analiz i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. oraz burmistrzów Słubic i Sulęcina. Dużą pomoc uzyskaliśmy od w/w szkół: Gimnazjum nr 2 w Słubicach, Gimnazjum nr 1 im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach
i Gimnazjum im. Jana Pawła w Sulęcinie.
Wykładowcy przedstawią zasady bezpieczeństwa na portalach społecznościowych, zjawisko cyberprzemocy i aspekty prawne cyberprzemocy.
Organizatorem spotkań jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
i Wydział Diagnoz, Analiz i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. wspólnie
z portalem społecznościowym Nasza Klasa.pl i Fundacją Kidprotect.pl.
PATRONAT NAD PRZEDSIĘWZIĘCIEM OBJĄŁ LUBUSKI KURATOR OŚWIATY.
Opracował: kom. Piotr Wiśniewski
Ekspert Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii
Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Nasza Szkoła w dniu 28.03.2012 wzięła udział w:

Poznańskim Festiwalu Nauki i SztukiDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI UAM

COLLEGIUM POLONICUM W SŁUBICACH

Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w następujących wykładach czy to warsztatach oraz pokazach chemicznych:

10.00 – 11.00 Fascynujący świat glonów kl. 2 c z opiekunem Panią Dorotą Czarnuch

10.30 – 11.15 Czy obywatele mogą mieć ostateczne słowo w podejmowaniu decyzji politycznych?

Przykład demokracji bezpośredniej w Szwajcarii kl. 3 b z opiekunem Panią Agnieszką Dereń

11.30 – 12.30 Polska w Unii Europejskiej – konkurs wiedzy 7 osób z opiekunem Panem Jackiem Opolskim

12.00 – 13.00 Metale ciężkie w środowisku przyrodniczym kl. 3 f z opiekunem Panią Dorotą Strażewicz

10.00 – 11.00 Chemia, która zadziwia 20 osób kl. 3b, 3 c, 2a opiekunem Panią Elżbietą Koniuszkiewicz

11.00 – 13.00 Szkolenie komputerowe z modelowania w 3D Google SketchUp 20 osób kl. 3b, 3 c, 2a opiekunem Panią Elżbietą Koniuszkiewicz

Co po gimnazjum??

Egzamin Gimnazjalny

Walentynki


Jak co roku, już od początku lutego, wszystko dookoła przypomina nam, że wielkimi krokami zbliża się Dzień św. Walentego. Na sklepowych wystawach błyszczą serduszka, misie. Wszystko, co czerwone sprawia, że nie sposób przejść obok tego święta obojętnie. Niezależnie od naszego osobistego nastawienia do Walentynek, dla uczniów z całą pewnością jest to ważny dzień.
W naszej szkole „walentynkowy klimat” również było czuć. Od początku lutego krążyła poczta walentynkowa, która dawała uczniom możliwość wyrażenia drugiej osobie swojej sympatii – pół żartem, pól serio. 10 lutego uczniowie mogli obejrzeć krótkie przedstawienie z okazji Święta Zakochanych. Autorkami scenariusza były uczennice klasy II a – Karolina Cieślak i Sandra Wojtasik. Tego dnia uczniowie na żywo mogli obejrzeć program pt. Randka w ciemno. Całość poprowadziły Natalia Boer i Nikola Kołowiecka. Tego dnia chłopcy wcielili się w rolę dziewczyn, a dziewczęta odegrały role męskie. I tak w roli Alberta (wybierającego) wystąpiła Wioletta Roubinek (IIC), Albert musiał wybrać jedną spośród 3 pięknych dziewczyn. Kandydatkę nr 1 zagrał Dominik Gaudyn (IIa), kandydatkę nr 2 – Arek Kucharczyk (IIa), a kandydatkę nr 3 – Wojciech Mroczkowski (IIId). W drugiej rundzie o miłość swego życia walczyła Gosia, czyli Kamil Czernuszewicz (IIIb). Po drugiej stronie parawanu zasiedli: Walenty Cash (Marcela Jasińska – IIIb), Walenty Niezbyt Święty (Joanna Klimowicz – IIIb) oraz Walenty Love (Agata Buksa IIc).
Publiczność bawiła się świetnie przy miłosnych kawałkach w wykonaniu Weroniki Chrostowskiej (IIIb), Karoliny Czai (Ib) oraz Elżbiety Samosiuk (Ib). Tym miłym akcentem muzyczno – słownym uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli ferie zimowe.

Akcja "Zima 2012"

PROGRAM FERII ZIMOWYCH 2012 R. W GIMNAZJUM NR 1 W SŁUBICACH


Akcja ZIMA 2012 :)
Wygenerowano w sekund: 0.01
931,439 unikalne wizyty