Zdjęcia z kocenia

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tegorocznego kocenia: Link.

KONKURS DLA NAUCZYCIELI

KONKURS DLA NAUCZYCIELI >


Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH!

ZAPRASZAM
WSZYSTKICH NAUCZYCIELI
DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
KSIĄŻKA MOJEGO DZIECIŃSTWAREGULAMIN KONKURSU

KONKURS

UWAGA!!!!!

KONKURS!!!!


Z OKAZJI TYGODNIA PISANIA LISTÓW
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA
DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI
KONKURSU LITERACKIEGO PT. „LIST DO...”

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE NALEŻY:

    
  • NAPISAĆ LIST NA JEDEN Z PODANYCH TEMATÓW (regulamin i tematy dostępne w bibliotece szkolnej i u nauczycieli polonistów)

  • 
  • DOŁĄCZYĆ SWOJE DANE (imię nazwisko i klasę)

  • 
  • ZŁOŻYĆ PRACĘ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO 19.10.2012r.


REGULAMIN KONKURSU

ORGANIZATOR
Monika Bugielska

"BEZ GRANIC NA DWÓCH KOŁACH"

Dnia 25 września 2012 roku od godziny 10.00 do 13.00 klasy IID i IIIC wybrały się do szkoły "Lessingschule" we Frankfurcie nad Odrą. Pod opieką Pani Wojtyńskiej, Pani Gruszki, a przede wszystkim Pani Szameitat klasy wzięły udział w konkursie pt. "BEZ GRANIC NA DWÓCH KOŁACH". Konkurs dotyczył zasad ruchu drogowego i został zorganizowany w ramach Międzykulturowego Miesiąca pt. "Sport bez granic". Każdy mógł pokonać ścieżki przeszkód dla roweru i hulajnogi, a także rozwiązać quiz dotyczący ruchu drogowego.

Targi "JOB&KARRIERE"

Dnia 21 września klasa IIIC wybrała sie na targi "Job&Karriere", które odbyły się we Frankfurcie nad Odrą.
O godzinie 9.00 klasa wybrała się na targi. Na miejscu otrzymała bilety, dzięki którym mogła wejść do środka. Uczniowie odwiedzili wszystkie stoiska i rozmawiali z wieloma przedstawicielami rożnych firm oraz organizacji. Targi były bardzo ciekawe i dużo wniosły do planowania przyszłości zawodowej uczniów.

Uroczyste pożegnanie absolwentów

W dniu dzisiejszym, zgodnie ze szkolną tradycją, pożegnaliśmy naszych absolwentów w Collegium Polonicum. Było ich 128, w tym 24 wyróżnionych świadectwem z czerwonym paskiem. Lokalna telewizja, HTS, przygotowała krótki reportaż z tego wydarzenia:

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Pragniemy przypomnieć Uczniom naszej szkoły, iż uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się jutro (29 czerwca) o godz. 9:00.

Żonglerka piłką nożną

Patryk Durys został najlepszym żonglerem piłką nożną w naszej szkole!!!
wyniki Patryka to:
stopy: 26 podbić;
uda: 32 podbicia;
głowa:138 podbić;
razem: 246 podbić;
Jako nagrodę otrzymał koszulkę Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej
GRATULUJEMY!!!!!!

Dzień Dziecka w naszej szkole


Debata o prawach dziecka

W środę ( 30.05.2012r.) trzy uczennice naszej szkoły ( Sara Nowak, Kalina Widziewicz i Oliwia Musiałowska) pojechały na debatę o prawach dziecka do Gorzowa Wlkp.. Debata była podzielona na dwie części. Pierwszą prowadziły dzieci, ukazując swoje prawa poprzez koleżeński sąd, wiadomości ( Gim9 news) oraz śpiew i wierszyki. Następnie dorośli przejęli inicjatywę i opowiedzieli o prawach i obowiązkach dzieci. Dzięki debacie dziewczyny dowiedziały się wiele nowych rzeczy, o tym jak powinny być traktowane, co mogą robić, a czego nie.Wernisaż

Wernisaż w SMOKuMaj to szczególny miesiąc, związany z integracją europejską. 62 lata temu, 9 maja 1950 roku, francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman wygłosił przemówienie, w którym po raz pierwszy została przedstawiona koncepcja integracji europejskiej. To wydarzenie upamiętnia się corocznie jako Dzień Europy.

Każdego roku w Dniu Europy w całej Unii Europejskiej odbywają się liczne parady i wystawy upamiętniające to wydarzenie. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Razem silniejsi, co wiąże się z działaniami UE na rzecz przezwyciężenia kryzysu ekonomicznego.

Uczniowie naszej szkoły- Gimnazjum nr 1 w Słubicach, chcieli się również przyłączyć do obchodów Dnia Europy i zorganizowali wystawę poświeconą zabytkom i kulturze państw zjednoczonej Europy pod tytułem „ Zabytki stolic państw UE”. Wystawa ta ma nam ukazać najcenniejsze i najpiękniejsze zabytki Europy. Może ona stanowić również doskonałą platformę do poznania kultury i dziejów innych narodów.

Otwarcie wystawy odbyło się 25 maja w SMOKu o godz.13.00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy i podziwiania prac naszych uczniów.

Opiekun: J Opolski

Wygenerowano w sekund: 0.02
931,399 unikalne wizyty