Konkurs!!!!!!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10.2013 w naszej szkole jak każdego roku obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie dla swoich nauczycieli dla przygotowali przedstawienie.Odbył się, także mecz towarzyski pomiędzy uczennicami Szkoły Podstawowej nr 1 a Gimnazjum nr 1.
BAJKOWE OTRZĘSINY

Bajkowe Otrzęsiny 2013

04 października 2013r. w Gimnazjum nr 1 im. hm. Z. Imbierowicza miało miejsce przyjęcie w szeregi społeczności szkolnej uczniów klas I. Impreza ta, zwana popularnie „otrzęsinami”, przebiegała w tym roku pod hasłem: Bajkowe Otrzęsiny. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwał jak zwykle SU oraz
p. Bogdan Zduńczyk.
Uczniowie wszystkich klas I bardzo mocno zaangażowali się w przygotowania do uroczystości. Dołożyli wszelkich starań, aby w dniu „Otrzęsin” zaprezentować się jak najlepiej. Każda klasa miała przypisaną bajkę i uczniowie musieli przebrać się za bohaterów tejże bajki. Ponadto musieli ułożyć okrzyk prezentujący klasę, piosenkę lub wierszyk i przebrać się za wylosowane postacie bajkowe. W czasie „otrzęsin” spotkać można było Smurfy, Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, Teletubisie, a także Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków. Każda z klas, perfekcyjnie wywiązała się z wyznaczonych im zadań Żeby zwyciężyć, uczniowie musieli zdobyć jak największą ilość punktów w różnych konkurencjach, m.in.: dmuchanie balonów na czas, portret wychowawcy, taniec z balonem, wypicie mleka z miski etc. Ponadto odbył się również quiz sprawdzający wiedzę naszych pierwszaków. Pytania dotyczyły głównie szkoły oraz wychowawcy.
Ostatecznie wszystkie klasy szczęśliwie ukończyły wszystkie konkurencje, zaś najlepszą okazała się klasa I d.Europejski Dzień Języków Obcych

26.09.2013 Gimnazjum nr 1 w Subicach obchodziło Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się znajomością języków obcych. W każdej klasie nauczyciel przeprowadził pogadankę na temat: „Wartości języków obcych w dzisiejszych czasach”. Wykład o przydatności języków obcych, został zakończony prezentacją postaci dr Ludwika Zamenhofa, który był twórcą języka Esperanto. Uczniom została przybliżona zarówno sylwetka, jak i pomysł stworzenia międzynarodowego języka.
Następnie klasy przystąpiły do rozwiązywania konkursów:
1. Rozwiązywanie krzyżówek w języku niemieckim i angielskim;
2. Tłumaczenie zdań na język niemiecki i angielski;
3. Look for!!! Suche!!! Zadanie to polegało na odszukanie na holu naszej szkoły 8 plakatów, na których umieszczone zostały informacje w różnych językach. Po analizie plakatów należało wpisać jaki jest to język obcy.


Dziękujemy wszystkim za udział w EDJO !!!
Wyniki konkursu:
1 miejsce zajęły klasy 3e i 3d
2 miejsce 3b
3 miejsce 2c

Europejski Dzień Języków Obcych
przygotowała Dominika Wojtyńska,
Jadwiga Kossińska


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

30 września wybraliśmy Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego!
W poniedziałek odbyły się w nasze szkole wybory na Przewodniczącą SU. Startowały trzy kandydatki. Uczniowie na 1 i 2 lekcji mieli możliwość oddać swój głos. Nową Przewodniczącą została Ela Samosiuk z kl. III b. Gratulujemy!


Akcja Pola Nadziei

Dnia 28.09.2013r. w ramach akcji „Pola Nadziei” przedstawiciele wielu szkół i organizacji, w tym także naszej szkoły spotkali się w ogrodzie przy „starym kościele”, by wspólnie posadzić cebulki żonkili – międzynarodowy symbol nadziei. Kiedy na wiosnę zakwitną, będą rozprowadzane wśród mieszkańców miasta, by wspomóc działalność Domowego Hospicjum św. Wincentego a’ Paulo.

Grupa G1Grupa G1 – wolontariusze, w ostatnich dniach (18-19.09.13.) prowadziła na terenie naszej szkoły zbiórkę pieniędzy dla Domowego Hospicjum nr 1 w Słubicach w ramach akcji „Pola Nadziei”. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione cebulki żonkili, które posadzone będą w ogrodzie przy parafii NMP Królowej Polski w Słubicach. Udało nam się zebrać 232 złote.

Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Grupa G1


"HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE"

„Hospicjum to też Życie”

SPOTKANIE NA TEMAT WOLONTARIATU HOSPICYJNEGO

Dnia 11.09.2013 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Adamem Runiewiczem – prezesem Domowego Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach na temat wolontariatu hospicyjnego. Pan Adam zapoznał młodzież z pojęciem hospicjum, hospicyjnego wolontariatu akcyjnego, przedstawił zasady na jakich działa hospicjum. Uczniowie obejrzeli film prezentujący pracę wolontariusza, zapoznali się z akcjami, w jakie mogliby się włączyć, również z tą, która odbędzie się w najbliższym czasie - „Pola nadziei”.
Uczniowie pozytywnie odpowiedzieli na propozycję współpracy z hospicjum i z pewnością w niedługim czasie w naszej szkole zacznie działać grupa wolontariuszy.

Opiekunowie: Monika Bugielska, Jadwiga Słota

Warsztaty Kulinarne

Warsztaty kulinarne dla gimnazjalistów pt. „Nastolatki gotują i dekorują”
Młodzież Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Słubicach po powrocie z praktyki zawodowej z Niemiec w ramach programu Mobilności Leonardo da Vinci projektu „Asy zawodów” dzieliła się nabytymi umiejętnościami z młodszymi koleżankami i kolegami z Gimnazjum nr 1 ze Słubic na zorganizowanych przez nich warsztatach kulinarnych w dniu 21 maja 2013 r. W warsztatach udział wzięło 13 gimnazjalistów.
Warsztaty kulinarne pt. „Nastolatki gotują i dekorują” odbywały się w szkolnej pracowni gastronomicznej pod opieką nauczycieli zawodu Pani Małgorzaty Krystkowiak i Pani Iwony Staniszewskiej dla tych, którzy kochają gotować, poszukują nowych smaków, chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami kulinarnymi z innymi, są ciekawi kuchni sąsiadów zza Odry, a także dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w kulinarnym świecie i poszukują nowych wyzwań i inspiracji.
Podczas zajęć gimnazjaliści sporządzali różne potrawy: kolorowe roladki, paszteciki „Francuski Hot-dog” i gofry „Owocowe niebo ”.
Następnie przygotowywali dekorację stołu: składali dekoracyjnie serwetki, sporządzali dekorację z owoców i warzyw za pomocą sprzętu do carvingu oraz poznali podstawowe zasady nakrycia stołów.
Przekazane wskazówki, wymienione doświadczenia oraz poznane smaki z pewnością zachęcą wszystkich uczestników spotkania do dalszych kuchennych działań.
Uwieńczeniem pracy była wspólna degustacja sporządzonych potraw.


"Europa Bez Granic"

Europa bez granic.
W czwartek 9 maja o godzinie 13.00 w SMOKU, odbyło się w Małej Galerii otwarcie wystawy pt. „Europa bez granic”.
Wystawa została przygotowana wspólnie przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Słubicach oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.
Uczniowie w swoich pracach starali się przedstawić najpiękniejsze zabytki, budowle i pomniki krajów należących do Unii Europejskiej. Na kilku pracach znalazło się kilka budowli charakterystycznych dla poszczególnych stolic np. Wieża Eiffla w Paryżu czy Koloseum w Rzymie. Prace zostały wykonane różną techniką . Możemy zobaczyć rysunki wykonane ołówkiem, kredkami jak i farbami przez młodzież w wieku od 12 do 18 lat.
Na otarcie wystawy przebyli uczniowie obu szkół wraz ze swoimi opiekunami, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, oraz przedszkolaki. Byli również zaproszeni goście. Prace podobały się zwiedzającym. Wszystkich którzy jeszcze nie widzieli naszej wystawy zapraszamy do Małej Galerii. Wystawa będzie czynna do 27 maja 2013r.

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Jak co roku młodzież naszej szkoły przypomniała sobie to ważne wydarzenie, jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Z tej okazji uczniowie klas Ia, II a, II b, III c pod opieką pań Moniki Bugielskiej i Aldony Przechrzty przygotowali krótki apel, podczas którego przypomniano między innymi sytuację, jak panowała w kraju, czym była konstytucja, okoliczności jej podpisania, a także zmiany, jakie zaszły wówczas w Polsce


DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE
Wygenerowano w sekund: 0.02
926,510 unikalne wizyty