Dzień Dziecka w naszej szkole


Debata o prawach dziecka

W środę ( 30.05.2012r.) trzy uczennice naszej szkoły ( Sara Nowak, Kalina Widziewicz i Oliwia Musiałowska) pojechały na debatę o prawach dziecka do Gorzowa Wlkp.. Debata była podzielona na dwie części. Pierwszą prowadziły dzieci, ukazując swoje prawa poprzez koleżeński sąd, wiadomości ( Gim9 news) oraz śpiew i wierszyki. Następnie dorośli przejęli inicjatywę i opowiedzieli o prawach i obowiązkach dzieci. Dzięki debacie dziewczyny dowiedziały się wiele nowych rzeczy, o tym jak powinny być traktowane, co mogą robić, a czego nie.Wernisaż

Wernisaż w SMOKuMaj to szczególny miesiąc, związany z integracją europejską. 62 lata temu, 9 maja 1950 roku, francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman wygłosił przemówienie, w którym po raz pierwszy została przedstawiona koncepcja integracji europejskiej. To wydarzenie upamiętnia się corocznie jako Dzień Europy.

Każdego roku w Dniu Europy w całej Unii Europejskiej odbywają się liczne parady i wystawy upamiętniające to wydarzenie. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Razem silniejsi, co wiąże się z działaniami UE na rzecz przezwyciężenia kryzysu ekonomicznego.

Uczniowie naszej szkoły- Gimnazjum nr 1 w Słubicach, chcieli się również przyłączyć do obchodów Dnia Europy i zorganizowali wystawę poświeconą zabytkom i kulturze państw zjednoczonej Europy pod tytułem „ Zabytki stolic państw UE”. Wystawa ta ma nam ukazać najcenniejsze i najpiękniejsze zabytki Europy. Może ona stanowić również doskonałą platformę do poznania kultury i dziejów innych narodów.

Otwarcie wystawy odbyło się 25 maja w SMOKu o godz.13.00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy i podziwiania prac naszych uczniów.

Opiekun: J Opolski

Dzień Dziecka 2012


Dzień Europy

W dniu 09.05. klasa IIc wzięła udział w warsztatach językowych prowadzonych przez studentów Językowego Koła Lektoratu Języków Obcych Collegium Polonicum. Przedstawione zostały sytuacje codzienne, m.in. jak uzyskać informacje o drodze w języku obcym oraz prosta rozmowa u fryzjera lub w restauracji. Następnie zostało wystawione przedstawienie teatralno-kabaretowe uczniów Gimnazjum nr 2 w Słubicach.

Tego samego dnia o godzinie 9 rano kilka klas naszego gimnazjum brało udział w otwarciu Dnia Europy na moście granicznym. Wspólnie odśpiewano hymn europejski w języku polskim i niemieckim oraz można było zobaczyć krótki występ grupy tanecznej ,,Dekadance". Potem odbyła się próba pobicia rekordu Guinessa w największej gwieździe złożonej z ludzi.

"Festiwal Filmowy"

W dniu 11.05.2012r. w Gimnazjum nr 1 w Słubicach dobędzie się "Festiwal filmowy" w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" pod patronatem GKRPA przy Urzędzie Miejskim.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają Rodziców z dziećmi - festiwal będzie trwał od godz. 19.00 do rana.

Dni Otwarte szkoły

Dyrekcja i grono pedagogiczne Gimnazjum nr 1 im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach zapraszają szóstoklasistów wraz z wychowawcami na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 10 maja 2012 r. Początek Dnia Otwartego o godz. 11.00.
Goście będą mogli zapoznać się z ofertą placówki, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, zwiedzić gimnazjum a także wziąć udział w licznych konkursach i zabawach . Dla wszystkich wata cukrowa.
W tym samym dniu na godz. 16.00 zapraszamy zainteresowanych rodziców na spotkanie informacyjne.

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia


Wczoraj (11.04.2012.) obchodziliśmy w naszym Gimnazjum Światowy Dzień Zdrowia. Dzięki paniom z Sanepid-u i naszej pani pielęgniarce każdy mógł zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Panie prezentowały także metody prawidłowego badania piersi, prowadziły rozmowy na temat zdrowego odżywiania i diet, które były uzupełnieniem do wcześniejszej prelekcji przeprowadzonej przez panią dietetyk Magdalenę Cieślak. Każdy w tym dniu mógł też skosztować soku marchewkowego i schrupać marchewkę lub jabłko. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji, przygotowując plakaty i sprawdzając swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.


Klikamy z głową

KLIKAMY W SŁUBICACH I SULĘCINIE

Druga część III edycji spotkań pn. „Klikaj z głową” skierowanych do uczniów i nauczycieli gimnazjów woj. lubuskiego już niedługo w Słubicach i Sulęcinie. 19 kwietnia 2012 r. odwiedzimy Słubice,
a 20 kwietnia zawitamy do Sulęcina. Przedsięwzięcie przygotował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. wspólnie
z portalem społecznościowym Nasza Klasa.pl i Fundacją Kidprotect.pl. z Warszawy.
Celem działań pn. „Klikaj z głową” jest przekazanie uczniom oraz dorosłym wiedzy, jak mądrze
i bezpiecznie korzystać z Internetu oraz włączenie szkół w systemowe działania na rzecz
e-bezpieczeństwa. Dzisiejszy świat wymaga od wszystkich znajomości nowych technologii. Młodzi ludzie chętnie chłoną wszelkie nowinki technologiczne, jednak najważniejszym, najczęściej używanym narzędziem pozostanie Internet. Internet jest kopalnią wiedzy, miejscem rozrywki i kontaktu
z przyjaciółmi, placem zabaw. Niestety, wykorzystywany nieostrożnie może okazać się destrukcyjnym przyjacielem niosącym ze sobą niebezpieczeństwa, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
Z drugiej strony nauczyciele i rodzice często nie wiedzą, jak reagować na fakt, że ich dziecko lub wychowanek ma styczność z nieodpowiednimi treściami obecnymi w Sieci i dostępnymi dla każdego.
III edycja obejmie swoim zasięgiem ponad 800 uczniów i nauczycieli z czterech miast woj. lubuskiego – Międzyrzecza, Świebodzina, Sulęcina i Słubic. Podczas dwóch poprzednich edycji spotkań, których patronem był Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Lubuski Kurator Oświaty Roman Sondej przeszkolono około 3 000 gimnazjalistów z 9 miast Ziemi Lubuskiej.
19 kwietnia 2012 r. o godz. 08.00 eksperci z portalu Nasza Klasa.pl, Fundacji Kidprotect.pl i Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. odwiedzą gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 w Słubicach przy
ul. Wojska Polskiego 38 oraz tego samego dnia o godz. 11.00 uczniów Gimnazjum nr 1
im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach przy ul. Wojska Polskiego 1. W ten sposób przeszkolimy 179 uczniów klas drugich gimnazjów.
Natomiast 20 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 przeprowadzimy spotkanie dla uczniów i nauczycieli
z Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Park Bankowy 7 w Sulęcinie. Tutaj przeszkolimy w sumie 150 uczniów klas drugich gimnazjów.
Do Projektu zaproszono również Wydział Diagnoz, Analiz i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. oraz burmistrzów Słubic i Sulęcina. Dużą pomoc uzyskaliśmy od w/w szkół: Gimnazjum nr 2 w Słubicach, Gimnazjum nr 1 im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach
i Gimnazjum im. Jana Pawła w Sulęcinie.
Wykładowcy przedstawią zasady bezpieczeństwa na portalach społecznościowych, zjawisko cyberprzemocy i aspekty prawne cyberprzemocy.
Organizatorem spotkań jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
i Wydział Diagnoz, Analiz i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. wspólnie
z portalem społecznościowym Nasza Klasa.pl i Fundacją Kidprotect.pl.
PATRONAT NAD PRZEDSIĘWZIĘCIEM OBJĄŁ LUBUSKI KURATOR OŚWIATY.
Opracował: kom. Piotr Wiśniewski
Ekspert Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii
Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Nasza Szkoła w dniu 28.03.2012 wzięła udział w:

Poznańskim Festiwalu Nauki i SztukiDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI UAM

COLLEGIUM POLONICUM W SŁUBICACH

Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w następujących wykładach czy to warsztatach oraz pokazach chemicznych:

10.00 – 11.00 Fascynujący świat glonów kl. 2 c z opiekunem Panią Dorotą Czarnuch

10.30 – 11.15 Czy obywatele mogą mieć ostateczne słowo w podejmowaniu decyzji politycznych?

Przykład demokracji bezpośredniej w Szwajcarii kl. 3 b z opiekunem Panią Agnieszką Dereń

11.30 – 12.30 Polska w Unii Europejskiej – konkurs wiedzy 7 osób z opiekunem Panem Jackiem Opolskim

12.00 – 13.00 Metale ciężkie w środowisku przyrodniczym kl. 3 f z opiekunem Panią Dorotą Strażewicz

10.00 – 11.00 Chemia, która zadziwia 20 osób kl. 3b, 3 c, 2a opiekunem Panią Elżbietą Koniuszkiewicz

11.00 – 13.00 Szkolenie komputerowe z modelowania w 3D Google SketchUp 20 osób kl. 3b, 3 c, 2a opiekunem Panią Elżbietą Koniuszkiewicz

Co po gimnazjum??

Wygenerowano w sekund: 0.02
868,778 unikalne wizyty