Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Eliminacje gminne
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 31 stycznia 2014 roku o godzinie 10 00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Słubicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” . Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Tomasz Ciszewicz. W turnieju uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Słubicach, Golicach i w Kunowicach, Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Słubicach, Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach i Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań.
Do eliminacji powiatowych w II grupie wiekowej (gimnazja) zakwalifikowało się troje uczestników:
1. Alwiniusz Sieczko Gimnazjum nr 1 w Słubicach
2. Konrad Sterma Gimnazjum nr 2 w Słubicach
3. Paulina Reus Gimnazjum nr 1 w Słubicach

Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze i trzecie miejsce. W nagrodę za dobre wyniki finaliści otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Jacek OpolskiAKCJA ZIMA 2014

WOŚP

Wolontariusze z Klubu Wolontariusza G1 kwestowali dla WOŚP

Grupa młodych wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Słubicach w niedzielę 12.01.2014r. kwestowała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież prężnie działa i kolejną akcją, jaką chętnie podjęła po niedawnej kweście dla Domowego Hospicjum św. Wincentego a’Paulo było właśnie granie dla Orkiestry. Dwanaścioro gimnazjalistów pojawiło się z puszkami na słubickich ulicach podczas 22. finału.
Opiekun wolontariuszy Monika Bugielska

KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI

„Strofy o Aniołach”, to motyw przewodni konkursu recytatorskiego, który odbył się 11 grudnia w naszej szkole. Recytatorzy zaprezentowali swoje umiejętności w różnych utworach zarówno tych z prozy, jak i z poezji. Jury i publiczność mogli posłuchać między innymi utworów Marii Konopnickiej czy Hansa Christiana Andersena.
Jury przyznało trzy nagrody w postaci dyplomów, książek i oceny z języka polskiego.

I miejsce – Aleksandra Zyga kl. III A
II miejsce – Karol Bodziacki kl. II C
III miejsce – Karolina Przybyła kl. III A

Organizatorzy: Dorota Wachowiak i Monika Bugielska

Akcja MIKOŁAJ

AKCJA „MIKOŁAJ”

Grupa wolontariuszy działająca w Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Moniki Bugielskiej zorganizowała akcję „Mikołaj” dla dzieci z oddziału Pediatrii słubickiego szpitala. Wolontariusze (Oliwia Królikowska, Patrycja Wewiórska, Elżbieta Samosiuk i Karolina Czaja) przeprowadziły dwudniową kwestę pieniężną na terenie szkoły. Za zebrane pieniądze (190zł) zakupione zostały słodycze, które wraz z pluszakami – zebranymi podczas Dnia Pluszowego Misia trafiły do paczek przygotowanych dla małych kuracjuszy. Szóstego grudnia Mikołaj (Emil Holeniewski) oraz jego pomocnice – śnieżynki (Laryssa Będzichowska, Sara Drożdż, Oktawia Noworolnik i Patrycja Prałat) udali się do szpitala, by tam obdarować maluchy przebywające na oddziale drobnymi upominkami oraz wprowadzić miłą, świąteczną atmosferę śpiewając zimowe piosenki (Karolina Czaja i Elżbieta Samosiuk), a także zagrać na akordeonie (Mateusz Owczarek) i na flecie (Karolina Kuberska). Cała wizyta Mikołaja została upamiętniona na filmiku nakręconym przez Kacpra Konopkę. Oprócz upominków dla dzieci wolontariusze przygotowali jeszcze osobny worek ze słodyczami i pluszakami, które będą rozdawane wszystkim dzieciom przebywającym na oddziale przez cały grudzień. Cała akacja mogła zostać przeprowadzona dzięki dobrej współpracy z panią Eweliną Stanek - Specjalistą ds. organizacji, promocji i funduszy pomocowych oraz Rzecznikiem Prasowym Szpitala.

Monika Bugielska

PIERSZA POMOC Z OSP W SŁUBICACH

W dniu 21,22,27.11.2013r. Strażacy-Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach : Marta Kalupa, Łukasz Skorek oraz Adrian Strep przeprowadzili lekcję Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w klasach gimnazjalnych w Gimnazjum nr. 1 w Słubicach.

NIE DLA CZADU

Uczniowie naszej szkoły pod patronatem KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SŁUBICACH biorą udział w akcji społecznej "NIE DLA CZADU!!. Akcja ta ma za zadanie uświadomić mieszkańcom istnienie realnego zagrożenia związanego z uwolnieniem się w budynkach tlenku węgla.
Uczniowie przy pomocy prezentacji multimedialnych zostali zaznajomieni z powyższym problemem. Ponadto wszyscy otrzymali ulotki informujące.

"NARKOTYKOM NIE - MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE"

W dniu 12.11.2013 uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w koncercie profilaktycznym dotyczącym walki z narkomaniom. Koncert pod tytułem"NARKOTYKOM NIE - MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE" dała grupa " OLD STARS" z Koszalina.Koncert został sfinansowany przez Urząd Miejski w Słubicach.


11 LISTOPADA

Apel z okazji Święta Niepodległości
8 listopada 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Z tej okazji został przygotowany apel, w którym uczestniczyło grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy szkoły.
Uczniowie klasy III a-Sandra Dobkiewicz, Natalia Orłowska i Karol Fedorowicz pod opieką nauczycieli: Doroty Wachowiak, Aldony Przechrzty i Beaty Krupowicz, przygotowali prezentację multimedialną poświęconą drodze Polaków ku wolności. Przedstawił ją Karol Fedorowicz.
Następnie młodzież tej samej klasy zaprezentowała spektakl poświęcony historii piosenki żołnierskiej towarzyszącej Polakom podczas ważnych wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Uczniowie występujący: Oliwia Kulik, Karolina Przybyła, Justyna Rezacz, Eryk Rajda, Daniel Szulc.
Treściom historycznym towarzyszyła muzyka- pieśni patriotyczne
w wykonaniu najznakomitszych artystów.
Wysłuchano również pieśni w wykonaniu uczennic- Eli Samosiuk – kl. III b oraz Julii Dłużniewskiej- kl. I c.
Imponującą dekorację wykonały uczennice kl. III a- Sara Sak oraz Aleksandra Tyszkiewicz. Obsługą sprzętu technicznego zajął się Bartosz Tomków - kl. III a.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OFERT DLA NAUCZYCIELI NA PRZEPROWADZENIE WARSZTATÓW I TURNIEJU MISTRZ ROWEROWEJ KIEROWNICY

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OFERT DLA NAUCZYCIELI NA PRZEPROWADZENIE WARSZTATÓW I TURNIEJU MISTRZ ROWEROWEJ KIEROWNICYWszystkie szczegółowe informacje znajdują się w pliku poniżej.


Mistrz Rowerowej Kierownicy

UWAGA NADWAGA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII – „UWAGA NADWAGA”
Przedstawicielka „Naturhouse” p. Katarzyna Trzeciak przeprowadziła trzy prelekcje.
Uczniowie dowiedzieli się , jak należy się odżywiać ,by było to zdrowe odżywianie , których produktów należy unikać ,czym są zaburzenia odżywiania i jakie są ich skutki , jak zapobiegać nadwadze.
Terminy spotkań :
16.10.2013 – środa – klasy 2
17.10.2013 – czwartek – klasy 3
23.10.2013 – środa – klasy 1
Wygenerowano w sekund: 0.01
926,511 unikalne wizyty